Baza postaci MugenArchive

  • Polecamy stronę mugenarchive. Jest to największy zbiór postaci do mugena ze wszystkich anime. Baza cały czas aktualizowana. Pobierz swoich ulubionych bohaterów i dziel się opiniami na naszym forum. Bądź częścią społeczności
    Baza postaci

Ogłoszenie

Witaj na pradawnym forum , które w czasach starożytnych tętniło życiem. Dzisiaj inna epoka, fora internetowe nie mają już takiej popularności, ale mimo to zajrzyj do nas , napisz posta lub na chacie od czasu do czasu. Zagraj w mugena z postaciami ze swojego ulubionego anime. Niech pojawi się nuta nostalgii. Stary Leśniczy wciąż tutaj mieszka :)

Arturia-Pendragon-95017-thumb Edward-Elric-Fix-AI-30783-thumb Gintoki-39783-thumb Goku-MUI-92988-thumb Goku-SSB-22899-thumb Gon-17939-thumb Ichigo-Final-39597-thumb Inuyasha-Diogo-76243-thumb Ippo-42350-thumb jotaro-spr-4-E30-thumb Kenshin-33694-thumb n-Lkn-thumb Natsu-73764-thumb Saitama-78668-thumb Seiya-43859-thumb SM-Luffy-TS-45684-thumb Tanjiro-31403-thumb Toriko-by-Trafalgar-Lawzz-19895-thumb


#1 2009-08-25 18:28:46

 Alex

https://i.ibb.co/NjnZzxX/elite.png

11772703
Skąd: ważniejsze dokąd
Zarejestrowany: 2008-01-24
Posty: 1324
WWW

Filmy pełnometrażowe

Są tematy o przeróżnych seriach, ale przydałby się też taki o pełnometrażowych anime.

Moją ulubioną pełnometrażówką (co prawda nie oglądałam ich wielu) jest "Ruchomy Zamek Hauru". Zacznę od strony technicznej... Grafika zaprezentowana w anime wgniata w fotel, duża szczegółowość nie tyle przy postaciach, ale też przy tłach. Sama kreska mi osobiście odpowiada, chyba najbardziej preferuję ten styl rysowania. Pod względem animacji też bez najmniejszego zarzutu. Jedyny minus filmu to muzyka, która nie dostosowuje się do wysokiego poziomu anime.
A teraz fabuła. Sophie jest młodą kobietą, pracuje w sklepie z kapeluszami. Pewnego dnia dochodzi do nieprzyjemnego incydentu. Dziewczyna zostaje zaczepiona przez dwójkę żołnierzy, jak szybko się okazuje, nie są oni miłymi dżentelmenami. Z opresji Sophie ratuje przystojny młodzieniec… Nie jest to zwykły mężczyzna, ale czarodziej – Hauru.
Jeszcze tego samego wieczoru, kiedy dziewczyna zamyka sklep, odwiedza ją Wiedźma z Pustkowia. Okazuje się, że to nie koniec przygód na dziś… Kobieta rzuca na Sophie klątwę, która zamienia dziewczynę w staruszkę! Przerażona Sophie postanawia opuścić dom i rodzinę, sądząc, że w takim stanie nie może pokazać się bliskim. Podczas swojej wędrówki spotka stracha na wróble – Rzepa i po krótkim czasie dociera do „zamku”, w którym mieszka znany jej czarodziej Hauru, Mark – jego młody pomocnik oraz Calcifer – demon ognia. 
Dla mnie "Ruchomy Zamek Hauru" to przepięknie wykonana baśniowa opowieść, zrobiona z dużym rozmachem. Polecam wszystkim.

Kilka godzin temu przez zupełny przypadek w ręce wpadło mi inne anime tego samego studia, na które polowałam od dłuższego czasu... Chodzi mi o "Spirited Away: W krainie bogów". "Hauru" i "W krainie bogów" często są ze sobą porównywane... A więc, pod względem graficznym stoją na tym samym wysokim poziomie. Fabuła... przyznam, że bardziej przypasowała mi ta zaprezentowana w pierwszym anime. "W krainie bogów" momentami mnie nużyło, a nie miało to miejsca przy "Hauru".
No właśnie pora przybliżyć trochę historię opowiedzianą w anime... Chihiro wraz z rodzicami trafia przypadkiem na dziwne miejsce, które przypomina skansen. Mimo protestów córki, rodzice chcą bliżej przyjrzeć się miasteczku wyglądającemu, na pierwszy rzut oka, na opuszczone. Wkrótce okazuje się, że owe miejsce jest tak naprawdę łaźnią dla bogów, zarządzaną przez starą wiedźmę. Oczywiście ludzie nie mogą tam przebywać, to też są zamieniani w świnie (taki los spotkał rodziców Chihiro). Dziewczynkę od zguby ratuje młody smok - Haku. Przed Chihiro stoi trudne zadanie musi uratować siebie i rodziców, w tym celu podejmuje pracę w łaźni.
Pozycja bez wątpienia godna uwagi, chociaż w mojej opinii nie tak dobra jak "Ruchomy Zamek Hauru".

"Cowboy Bebop: Knockin' on Heaven's Door" to imo kolejne anime warte zobaczenia. Oglądałam je zanim obejrzałam serię odcinkową (którą swoją drogą niedawno zaczęłam). Najmocniejszą stroną w filmie wydaje mi się być soundtrack. Muzyka jest po prostu genialna... A grafika i fabuła dobre. Anime naprawdę miło się ogląda.
Fabuła:
"Tropiąc poszukiwanego hakera, Faye ściga na zatłoczonej autostradzie ciężarówkę. Pojazd eksploduje, a okolica zostaje skażona tajemniczą substancją o charakterze broni biologicznej. Na chwilę przed wybuchem Faye widzi oddalającego się mężczyznę. Za jego głowę zostaje wyznaczona rekordowa nagroda, którą załoga „Bebopa” postanawia zgarnąć. Nie będzie to proste, gdyż główny podejrzany, Vincent Volaju, jest oficjalnie martwy od kilku lat…"

źródło: anime.tanuki.pl



"Grobowiec świetlików" przez wielu film uważany za najwybitniejszy japoński film animowany. Produkcja dość stara, więc graficznie na czasy obecne bez rewelacji... Jednak nie to jest w tym anime najważniejsze. Tematyka "Grobowca świetlików" jest ciężka, czasy II wojny i nieszczęście jakie spotkało pewne rodzeństwo. Anime powstało na podstawie autentycznej historii, chociaż nie do końca zgadza się ono z prawdą.
"Akcja filmu osadzona jest w realiach II wojny światowej, a zaczyna się od nalotu na Kōbe. Kilkunastoletni Seita i jego młodsza siostra Setsuko starają się dostać do schronu przeciwlotniczego, zostawiając w domu swoją matkę, która ma dołączyć do nich później. Ich matka zostaje jednak ciężko ranna w czasie nalotu i niedługo później umiera. Ojciec dzieci jest oficerem marynarki walczącym gdzieś na morzu, tak więc dzieci pozostają same. Udają się do swojej ciotki, która jednak po pewnym czasie zaczyna traktować ich jak piąte koło u wozu. Niezadowolone z tego dzieci postanawiają wyprowadzić się i zamieszkać w niewielkim bunkrze niedaleko miasta. Przyjdzie im jednak zmierzyć się tam z głodem, niewygodą i chorobami..."

żródło: wikipedia.org

Film ciężki, ale również warty uwagi.

Na temat "Vampire Hunter D: Żądza krwi" miałam okazję wypowiedzieć się wcześniej przy temacie o anime z wampirami w rolach głównych. Ale była to raczej krótka wzmianka. "VHD" jakoś mnie nie zachwycił... Oglądając to byłam nastawiona na prawdziwy horror, ale akurat pod tym względem się zawiodłam (chociaż może to i dobrze xD). Klasyczna, powiem, że już dość oklepana historia - półwampir, który eliminuje inne wampiry zagrażające ludziom. D dostaje zlecenie na odnalezienie dziewczyny, którą porwał właśnie wampir. Ale nie tylko on dostaje takie zlecenie, tym przypadkiem zainteresowała się też grupa łowców wampirów (kurcze za często powtarzam to słowo).
W trakcie poszukiwań wychodzą różne nowe okoliczności porwania i w końcu okazuje się, że to w ogóle nie było porwanie... Jakoś nie przypadła mi do gustu kreska, chociaż ogólnie graficznie nie było źle, fabuła taka sobie, muzyka może być... Podsumowując, bez rewelacji.

Na chwilę obecną więcej pełnometrażówek, jakie oglądałam, sobie nie przypomnę

Ostatnio edytowany przez Alex (2009-08-25 18:29:17)

Offline

#2 2009-08-26 17:05:10

EmjayxD

https://i.ibb.co/8gPdhKb/special.png

Skąd: Hueco Mundo
Zarejestrowany: 2008-07-01
Posty: 319
Punktów :   

Re: Filmy pełnometrażowe

Co do Hauru w pełni się zgadzam!Tylko się trochę zawiodłam, bo Sofi zostały siwe włosy Ale postać samego Hauru jest po prostu genialna i ta jego histeria jak zafarbowało mu włosy xD Tja naprawdę piękna opowieść. "W krainie bogów" -Najlepszy Haku w postaci smoka, ale nie mogę zrozumieć tego motywu z zalanym światem  i tymi duchami w tym pociągu

Co do innych tytułów- pierwszym pełnometrażowym japońskim filmem animowanym, z jakim się spotkałam była "Księżniczka Mononoke" opowieść o dziewczynie wychowywanej przez wilki, mieszkającej w lesie, w którym żyją bogowie natury. Ludzie chcą zabić boga lasu i zniszczyć ową krainę dla bogactwa. Autorem jest chyba ten sam człowiek, który stworzył spirited away - b. podobne style graficzne.

"Mój sąsiad Totoro"-No to to wymiata, a zwłaszcza sam Totoro Totoro to duszki lasu, które sadzą drzewa, wyglądają jak....hmmm...króliczki, wiewiórki..itp. Opowieść o siostrach które wraz z ojcem przenoszą się na wieś, ich matka choruje i pozostała w szpitalu. Dziewczynki odkrywają, że ich ogród zamieszkują wspomniane Totoro, po ich śladach trafiają do dziupli w której śpi największy z nich i zaprzyjaźniają się z milusim stworzonkiem. Najbardziej podoba mi się właśnie Totoro- a zwłaszcza jego reakcja na dźwięki jakie wydają krople deszczu spadające na powierzchnię parasolki xD Oraz kotoautobus xD

"Gedo Senki-Opowieści z Ziemiomorza"- grafika jak w Mononoke, opowieść o księciu Arrenie, który zabił własnego ojca i uciekł z królestwa, na swej drodze spotkał Krogulca- mędrca i maga, który zostawia go pod opieką swej przyjaciółki.Tam spotyka Terrę.Jednak to nie jest happy end, Arrena poszukuje pewna czarodziejka, pragnąca być nieśmiertelną.Arren zaś obdarzony jest tym darem. Opowieśc o tym, czym jest życie, również opowiada o sensie śmierci, oraz o pragnieniu odnalezienia samego siebie.

"Nausicaa z Doliny Wiatru" - obejrzałam początek, to chyba jeden z pierwszych filmów pełnometrażowych, grafika nom jak na tamte czasy może zachwycała, teraz raczej przeciętna, nosząca "znamiona czasu".     *

      Tysiąc lat po "Siedmiu Dniach Ognia", czyli wojnie zakończonej wielkim ekologicznym kataklizmem, Ziemia porośnięta jest toksyczną dżunglą, pełną ogromnych owadów-mutantów. Oddychanie bez maski tlenowej grozi śmiercią w ciągu kilku minut. Jedną z ostatnich zamieszkałych przez ludzi oaz jest królestwo zwane Doliną Wiatru. Wieje tam "wiatr bogów", odpędzający trujące opary.

      Następczyni tronu, księżniczka Nausicaä, razem z mistrzem Yupą próbują zrozumieć mechanizmy, rządzące przyrodą i znaleźć sposób, który zapewni ludziom bezpieczeństwo. Delikatna równowaga zostaje zachwiana, gdy nieopodal rozbija się samolot przewożący potężną broń. Sąsiedzi Doliny Wiatru planują użyć jej, by zniszczyć owady i dżunglę, nieświadomi, że ściągną w ten sposób zgubę na resztę ludności.

Ostatnio edytowany przez EmjayxD (2009-08-26 21:33:23)


http://i775.photobucket.com/albums/yy35/aruaruaru/UKsig.png

Offline

#3 2009-08-27 16:56:18

jacu

https://i.ibb.co/NjnZzxX/elite.png

Skąd: Chrzanów
Zarejestrowany: 2007-07-24
Posty: 730
Punktów :   11 
WWW

Re: Filmy pełnometrażowe

Alex z tych co podałaś obejrzałem tylko dwa  Ruchomy zamek hauru i grobowiec świetlików
grobowiec świetlików to mistrzostwo zaś ruchomy zamek hauru taki sobie z początku jak to oglądałem w gimnazjum jeszcze w kinie to mi się spodobało ale jak niedawno sobie próbowałem obejżeć na przypomnienie  to wyłączyłem po 10 minutach
Jeśli chodzi  o pełnometrażówkę którą polecam  to na pewno będzie Sword of the Stranger


http://i29.tinypic.com/2j66ccg.png

Offline

#4 2009-09-18 18:32:08

Sznapi

Zbanowany

Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2009-09-18
Posty: 20
Punktów :   

Re: Filmy pełnometrażowe

Ruchomy zamek jest dobry a świetliki jakoś tak sobie ;P

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plsportforus wyrzynarka laserowa http://komputeryursus.pl soda kaustyczna wrocław